Dla mężczyzn

W sprawie wyboru i doboru bielizny wydaje się, że bardziej wymagające są kobiety. To jednak tylko stereotypowe mity. Wygłaszając bowiem tego typu opinię, trzeba być ostrożnym, ponieważ nie zawsze okazuje się ona trafna. Mężczyźni też lubią dobrze wyglądać, a jednocześnie czuć się komfortowo, dlatego nie mogą być pomijani podczas rozmów o bieliźnie.

Podstawowe elementy męskiej bielizny są następujące: slipy, bokserki, stringi, kąpielówki, koszulki, szlafroki i piżamy. Oczywiście, podobnie jak w przypadku kobiet, nie wszystkie one muszą być koniecznie używane przez każdego mężczyznę. Każdy w końcu posiada swoje preferencje, według których decyduje się na zakup odpowiedniego produktu.

Czym różnią się męskie slipy od bokserek? Te dwa elementy męskiej odzieży osobistej często używane są wymiennie, czy jest to poprawne? Na pewno nie, ponieważ slipy w klasycznym kroju mą zdecydowanie krótsze od bokserek, bowiem nie posiadają one nogawek, dodatkowo bardziej przylegają do ciała. Bokserki z kolei są luźną odmianą bielizny, niezwykle wygodną i komfortową. Istnieje jeszcze jeden fason męskich majtek, a mianowicie są to szorty. Szorty to zwykle (choć nie zawsze) przylegające do sylwetki majtki, posiadające nogawki znacznie krótsze od bokserek (bokserki do polowy uda). Najbardziej skąpą wersją bielizny męskiej są stringi. Nie są one jednak najpopularniejszym modelem wśród samych zainteresowanych (mężczyzn), a raczej stanowią pewne tabu – o nich się po prostu nie mówi, bo dla większości oznacza to wielki wstyd.

Kolorystyka, jeśli chodzi o męską bieliznę, jest bardzo zróżnicowana. Większość modeli jednak posiada kolory stonowane i ciemne, jak na przykład odcienie czerni, brązu, granatu, brudnej pomarańczy i zieleni. Istnieją jednak też żywsze barwy, jak żółty, czy czerwony (dla tych odważniejszych). Często w sklepach można też spotkać męską bieliznę posiadającą różne nadruki i wzory. Warto jest wspomnieć, że wzory te to między innymi: samochody, bohaterowie kreskówek, czy dinozaury. Ale co poradzić – właśnie za to ich kochamy, za wieczną młodość i radość życia.