Bielizna francuska

Francuzka bielizna została stworzona z myślą o kobietach, o ich indywidualności, wyjątkowości i pięknie. Każda kobieta posiada inne ciało, a bielizna która je zdobi powinna idealnie je podkreślać i eksponować.

Projektanci bielizny w swych projektach wzorują się przede wszystkim na stylu francuskim, który charakteryzuje się elegancją i harmonią – w końcu Francuzki należą do grona najlepiej ubranych kobiet świata. Co firmy bieliźniarskie podpatrzyły więc u Francuzów? Przede wszystkim są to odważne połączenia kontrastywnych kolorów, takich jak na przykład czerń i czerwień (które kojarzą się ze zmysłowością i miłością), ponadto wzory kropek, groszków i krateczki (bardzo oryginalnie i filuternie wyglądające na bieliźnie osobistej), a także elementy siateczkowe, charakterystyczne dla paryskich kabaretów.

Do znanych w Polsce francuskich producentów bielizny, należą między innymi firmy: Leg Avenue i Chantelle.

Chantelle to francuska firma zajmująca się produkcją najwyższej jakości bielizny. Co ją charakteryzuje? Są to przede wszystkim produkty dla kobiet ceniących sobie elegancje, wygodę i nieprzemijający klasyczny styl. Chantelle do swych zmysłowych kolekcji wykorzystuje delikatne materiały, koronki i tiule, które od zawsze wzmagały zainteresowanie kobiet. W bieliźnie tej francuskiej marki każda kobieta może poczuć się piękna i wyjątkowa. Każda nowa kolekcja zaś podkreśla wdzięk kobiecego ciała, a także daje poczucie najwyższego komfortu i swobody.

Celem firmy Leg Avenue, jest to, aby każda kobieta w swej bieliźnie czuła się pewna siebie i seksowna. Wszystko zaczęło się od projektów nietypowych i zmysłowych pończoch rozprowadzanych w pobliskich kioskach. Dzisiaj Leg Avenue jest jedną z największych hurtowni bielizny na świecie. Jej misja się jednak nie zmieniła i firma nadal chce rozpieszczać swoich klientów oferując im oryginalne produkty, konkurencyjne ceny oraz pełny komfort w użytkowaniu bielizny. W ofercie Leg Avenue znaleźć można przede wszystkim bieliznę prowokacyjną wzbogaconą o liczne dodatki, kostiumy kąpielowe, a od 2008 roku także buty.