Bielizna ślubna

lub to bardzo ważny dzień w życiu każdego człowieka, a szczególnie w życiu każdej kobiety. To ona powinna przecież wtedy błyszczeć, a to wymaga nie mało starań i przygotowań. Wśród ferworu ślubnych spraw i zakupów nie można jednak zapomnieć o dobraniu odpowiedniej bielizny pod ślubną kreację. Bielizna powinna dawać komfort, a jednocześnie dodawać pewności siebie, dlatego źle dobrana może okazać się początkiem „lawiny śnieżnej” całej uroczystości.

Co zalicza się do ślubnego zestawu bielizny? Na pewno znajdą się tam: gorset, biustonosz, majtki, rajstopy/pończochy (koniecznie z podwiązką) i pas do pończoch. Najgorsze, jeśli któryś z tych elementów jest źle dobrany i nieelegancko odznacza się na wydawałoby się idealnej sukni. Bielizna ślubna powinna być więc nie tylko wygodna i idealnie dopasowana, ale też musi być niewidzialna! Jak to zrobić? W dzisiejszych czasach istnieje na to niezliczona ilość sposobów, wszystko tak naprawdę zależy od kroju ślubnej sukienki.

Kilka rad praktycznych.

  1. Jeżeli sukienka posiada głęboki dekolt, należy pamiętać, żeby nie zakładać do niej biustonosza o klasycznym kroju.
  2. Jeżeli sukienka jest głęboko wycięta na plecach na pewno należy zrezygnować z gorsetu, zastępując go specjalnym niskozapinanym biustonoszem, można też dla powiększenia biustu skorzystać z miseczek typu pusz-up.
  3. Jeżeli sukienka składa się z połączenia gorsetu i spódnicy, nie należy zapominać, aby zaopatrzyć się w biustonosz – bardotkę lub aby w tradycyjnym biustonoszu odpiąć ramiączka lub zmienić je na silikonowe.
  4. Trafnym wyborem, jeśli chodzi, majtki są stringi, ponieważ należą one do elementów maskujących i nigdy nie odznaczają się na ubraniu.
  5. Koniecznie w torebce należy mieć zapasową parę rajstop/pończoch oraz zapasowy pas do pończoch, które podczas weselnej zabawy mogą ulec uszkodzeniu.

Na koniec dodam jeszcze, że kupując bieliznę z myślą o ślubie nie zapomnijmy też kupić czegoś zmysłowego na noc poślubną. Jak mówi tradycja, to jedyna taka noc w życiu. Pomyślmy więc o niej – pięknej i romantycznej, i o bieliźnie która może stać się idealnym dopełnieniem.