Bezszwowa bielizna

Czym jest bielizna bezszwowa każdy się domyśla – to taki rodzaj bielizny, który nie ma szwów. Ale czym dokładnie się ona charakteryzuje, warto jest omówić w kilu osobnych słowach.

Bielizna bezszwowa przede wszystkim posiada wiele zalet, do których zaliczają się:

 • Dopasowanie do sylwetki
  Brak szwów bocznych
  Bark naszywek i zbędnych metek
  Elastyczne wykończenia
  Swobodny przepływ powietrza
  Możliwość swobodnego poruszania się
  Nie wymaga prasowania

Na rynku istnieje kilku producentów tego rodzaju bielizny, a jednym z nich jest firma Hanna Style. Co proponuje ona swoim klientom? Dla jakiego rodzaju bielizny jej zdaniem jest to idealne rozwiązanie? Według Hanna Style bielizna bezszwowa to nowoczesne rozwiązanie dla bielizny sportowej, a także bielizny termalnej. Bielizna termalna pomaga organizmowi w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała, chroniąc go w ten sposób przed wyziębieniem. Powinna ona idealnie przylegać do ciała i zapewniać swobodę ruchów. Cechy te pokrywają się z tymi, które posiada bielizna bezszwowa, dlatego dobrym pomysłem jest połączenie tych dwóch pozycji.

Jakie części garderoby mogą zaliczać się do bielizny bezszwowej? Są to przede wszystkim damskie figi, męskie slipy i bokserki, wszelkiego rodzaju topy i koszulki, biustonosze, body, bielizna ciążowa, gorsety, a więc w zasadzie wszelkie części odzieży osobistej. Różnica jak można się domyślić jest pod względem wygody (na korzyść tej bezszwowej) i estetyki (na korzyść zwykłej bielizny).

Świetne rozwiązanie przede wszystkim dla kobiet w ciąży i sportowców. Te dwie grupy potrzebują największego komfortu, a z powyższych ustaleń wynika, że nic nie daje takiej wygody jak właśnie bielizna bezszwowa. Dlaczego oni? Odpowiedź jest bardzo prosta, otóż kobieta w ciąży musi dbać o swoje dziecko, dlatego powinna zaniechać ubierania ciasnych i wrzynających się w ciało elementów garderoby. Powinna mieć swobodę ruchów oraz swobodny przepływ powietrza. Bielizna bezszwowa spełnia wszystkie te wymagania. Sportowcy również powinni skorzystać z tego rozwiązania, aby nie musieli martwić się niewygodą na przykład podczas wykonywania skoku w dal lub podczas biegu, ale aby mogli skupić się na swojej konkurencji. Ponad to bielizna bezszwowa pozwala ciału naturalnie oddychać, dzięki czemu zwiększa się komfort oraz zmniejsza się pocenie.