Stroje kąpielowe

bliża się okres wakacyjny, a wraz z nim podstawowe pytanie każdej kobiety – jaki kostium wybrać w tym roku?

 

Wśród niezliczonej liczby kolorów, faktur, a przede wszystkim fasonów czeka na nas ten jeden, który sobie wymarzyłyśmy. Jak go znaleźć? Oczywiście najpierw czekają nas godziny przekopywania sklepowych półek, przymierzania i wyboru odpowiedniego dla nas modelu. Czego się jednak nie robi dla dobrego samopoczucia na plaży, kąpielisku, czy nawet na krytym basenie.

Poniżej znajduje się kilka przykładów strojów kąpielowych dla różnych sylwetek.

  • Bikini – jest to dwuczęściowy strój kąpielowy, który składa się z biustonosza i majtek. Ten typ stroju kąpielowego jest bardzo popularny od wielu lat, a w sklepach można znaleźć jego wszelakie odmiany, poczynając od biustonoszy pusz-up, a kończąc na takich wiązanych na szyi, albo zaczynając od kąpielowych szortów, a kończąc na stringach. Obecnie bikini jest to najpopularniejszy fason kąpielowy, który można spotkać na każdej światowej plaży.
  • Tankini – jest to dwuczęściowy strój kąpielowy, który składa się z plażowego topu (zastępującego biustonosz) i majtek. Jakie są jego zalety? Przede wszystkim strój ten daje możliwość zatuszowania niedoskonałości urody, a jednocześnie odsłonięcia tego, co chcemy na plaży wyeksponować. Wielkim plusem tego rodzaju stroju kąpielowego jest możliwość osobnego zakupu fig i topu, dzięki czemu możemy swobodnie dopasować strój do naszej sylwetki.
  • Strój jednoczęściowy – jak sama nazwa wskazuje strój ten składa się z jednej części. Charakteryzuje go duża funkcjonalność i wygoda, nie polecam go jednak paniom, którym zależy na pięknej opaleniźnie, ponieważ „zakrywa zbyt wiele”. Stroje jednoczęściowe posiadają wiele fasonów, których wyróżniają się te zapinane na plecach na zamek albo te, których ramiączka są połączone materiałem (używane przez sportowców).
  • Strój jednoczęściowy dwustronny – jeśli chcemy zaoszczędzić koszty zakupu stroju kąpielowego, a zależy nam na dwóch jego egzemplarzach, to strój dwustronny jest idealnym rozwiązaniem. Wystarczy bowiem wybrać odpowiedni dla naszej sylwetki fason, a jednego dnia możemy na plażę wyjść w brązowym kolorze, następnego zaś w zielonym i oba będą nie tylko leżały perfekcyjnie, ale również elegancko wyglądały.